Logeren met eigen pgb-team

Sinds 1 juli 2025 is het voor budgethouders met een zeer ernstige verstandelijke en meervoudige beperking (ZEVMB) of een vergelijkbare zorgvraag mogelijk om de eigen zorgverleners mee te nemen naar een logeerlocatie. Voldoet de budgethouder aan de voorwaarden? Volg dan ons stappenplan om logeren met het eigen pgb-team mogelijk te maken.

 Voorwaarden voor logeren met eigen pgb-team

  • De budgethouder heeft een zeer ernstige verstandelijke en meervoudige beperking.
  • Er is geen geschikte, gecontracteerde Wlz-instelling.
  • Het pgb-team van de budgethouder bestaat uit meerdere eigen zorgverleners.
  • De zorg die de budgethouder nodig heeft is zo complex dat de zorg niet eenvoudig aan een onbekende zorgverlener overgedragen kan worden. 

Vraag in 4 stappen logeren met eigen pgb-team aan:

  1. Zoek een geschikte logeerlocatie

    Geschikte logeerlocaties kunt u bijvoorbeeld vinden op de ZEVMB-zorgkaart, maar u kunt ook zelf een locatie zoeken. Het zorgkantoor kan een overzicht van alle faciliteiten binnen de logeerlocatie opvragen bij de pgb-beheerder. De pgb-beheerder controleert daarom of de gewenste logeerlocatie aan de volgende eisen voldoet:

    • De locatie is geschikt om begeleiding, verzorging en verpleging te geven.
    • De locatie biedt elke dag passende Wlz-zorg aan cliënten met een zeer intensieve zorgbehoefte.
    • Op de locatie zijn de aanwezig.
      Tip: controleer of de hulpmiddelen veilig en van goede kwaliteit zijn. Vraag de locatie bijvoorbeeld naar recente keuringsrapporten.
    • De locatie voldoet aan de regels voor brandveiligheid.
  2. Vul het aanvraagformulier in

    • Download Aanvraagformulier Logeren met eigen pgb-team
    • Vermeld de volgende aanvullende informatie in het aanvraagformulier:
      • De start- en einddatum van het logeren
      • Of het logeren vaker plaatsvindt of dat het eenmalig is
      • Een omschrijving van de logeerlocatie
      • Dat de logeerlocatie voldoet aan de gestelde eisen
      • Een beschrijving van de benodigde zorg
      • Welke zorgverleners worden ingezet
  3. Stuur het ingevulde aanvraagformulier in

    Stuur het ingevulde aanvraagformulier in naar VGZ Zorgkantoor. Dit kan digitaal via MijnVGZzorgkantoor of per post. Ons postadres vindt u op onze contactpagina.

    Wij beoordelen uw aanvraag. Daarna ontvangt u bericht over onze beoordeling.

  4. Aan de slag met het opstellen van zorgovereenkomsten

    Is uw aanvraag akkoord? Dan kunt u starten met het wijzigen of afsluiten van zorgovereenkomsten:

    • Wilt u de zorg laten verlenen door een zorgverlener waar u nog geen zorgovereenkomst mee heeft afgesloten? Sluit dan met deze zorgverlener een zorgovereenkomst van opdracht af.
    • Sluit ook een zorgovereenkomst af voor de logeerlocatie. Gebruik hiervoor de zorgovereenkomst van opdracht of de zorgovereenkomst met een instelling. Om deze zorgovereenkomst te kunnen opstellen heeft u de AGB-code van de logeerlocatie nodig. Beschrijf in de zorgbeschrijving gedetailleerd hoe de kosten zijn opgebouwd. Denk bijvoorbeeld aan huurkosten en onderhoudskosten.

Laatst inhoudelijk gecontroleerd: 11 augustus 2026