Nieuws
Publicatie meerjarig inkoopbeleid langdurige zorg

VGZ Zorgkantoor publiceerde vandaag het meerjarig zorginkoopbeleid langdurige zorg 2027-2029. Ook in 2027 blijven we werken aan toekomstbestendige langdurige zorg. De opgave is groot: de zorg moet toegankelijk, betaalbaar en uitvoerbaar blijven, zeker gezien de toenemende zorgvraag en de krapte op de arbeidsmarkt.
In het zorginkoopbeleid lichten wij toe hoe de uitdagingen binnen de langdurige zorg op regionaal niveau worden aangepakt. Daarin beschrijven wij op welke wijze wij samen met zorgaanbieders werken aan versterking van regionale samenwerking en aan het waar nodig anders organiseren van zorg. Daarbij staat passende zorg voor cliënten met een Wlz indicatie centraal, nu en in de toekomst. De nadruk ligt op het toegankelijk en betaalbaar houden van langdurige zorg voor iedereen die deze zorg nodig heeft. De gezamenlijke landelijke visie vormt het uitgangspunt voor het meerjarig inkoopbeleid per zorgkantoorregio. Het inkoopbeleid gaat in op 1 januari 2027.
Het landelijk beleidskader vult het regionaal inkoopbeleid aan
Dit beleidskader (bijlage 2 van de landelijke inkoopdocumenten) behandelt thema’s die meer toelichting behoeven en/of waar de zorgkantoren gezamenlijk beleid op voeren. Daarnaast beschrijft het uniforme beleidslijnen en aanvullende inkoopvoorwaarden die gelden naast bestaande wet- en regelgeving. Het is daarmee een integraal onderdeel van het zorginkoopbeleid. We verwachten van zorgaanbieders dat ze dit lezen en toepassen.
Het proces om vragen te stellen in het kader van de Nota van Inlichtingen is aangepast
U kunt uw vragen indienen via het formulier op deze link: https://nvi-inkoopbeleidwlz.nl/. Alle zorgkantoren zijn aangesloten op het nieuwe digitale formulier. Alleen vragen die via dit formulier gesteld worden, nemen wij in behandeling. U kunt vragen stellen tot uiterlijk 15 juni 2026 12:00 uur. Zorgkantoren beantwoorden de gestelde vragen uiterlijk op 1 juli 2026 in een Nota van Inlichtingen.
Wij informeren u in een aparte brief over de clusterindeling
In het beleid lichten we toe hoe we de tariefsystematiek hebben verfijnd. Van een richttariefpercentage per sector, gaan we over op een vertrektariefpercentage voor de verschillende clusters per sector. U kunt in het inkoopbeleid lezen hoe deze clusters tot stand komen. Via een aparte brief wordt u geïnformeerd over het cluster waarin u bent ingedeeld voor het inkoopjaar 2027.
Meer informatie
Het inkoopbeleid, de bijlagen, de thema´s en de toelichting van onze directeur, Hans van Noorden, zijn te vinden op onze website.